Oživte svůj balkón nebo terasu s venkovními květináči

Balkón nebo terasa může být skvělým místem pro relaxaci a odpočinek na čerstvém vzduchu. Pokud ale chcete, aby vám toto místo přinášelo ještě větší radost, můžete ho oživit pomocí venkovních květináčů.

Výběr vhodných rostlin

Než začnete vybírat rostliny, zamyslete se nad tím, jaké podmínky na vašem balkóně nebo terase panují. Zjistěte, zda je místo slunné nebo stinné, zda tam bývá vítr a jaké jsou teploty.

Pokud máte slunný balkón, mohou se vám hodit například petúnie, pelargonie nebo muškáty. Tyto rostliny jsou velmi odolné a snesou i vysoké teploty. Pokud máte naopak stinný balkón, zvolte například fuchsie, begonie nebo kapradiny.

Výběr květináčů

Při výběru květináčů se zaměřte na jejich velikost a materiál. Velikost květináče by měla odpovídat velikosti rostliny a zároveň by měl být dostatečně velký, aby rostlina mohla růst a rozvíjet se. Materiál květináče by měl být odolný proti povětrnostním vlivům, jako jsou například mraz, déšť nebo slunce.

Na trhu je mnoho různých druhů květináčů, můžete si vybrat například z plastových, keramických, kovových nebo dřevěných květináčů.

Úprava prostoru

Květináče můžete umístit na různá místa na balkóně nebo terase. Pokud máte malý balkón, můžete využít stěny a umístit květináče na zábradlí nebo na stojany. Pokud máte větší terasu, můžete si dovolit umístit květináče i na zem.

Prostřednictvím květináčů můžete také vytvořit různé zóny na balkóně nebo terase. Například můžete si vytvořit zónu pro relaxaci s pohodlnými sedacími soupravami a květináče s aromatickými bylinkami, které vám budou provonět vzduch. Další zónu můžete vytvořit pro stolování s květináči s jedlými rostlinami, jako jsou například rajčata nebo papriky.

Oživení balkónu nebo terasy pomocí venkovních květináčů může být skvělým způsobem, jak si vytvořit krásné a příjemné místo pro relaxaci a odpočinek. Na 123online.cz najdete širokou nabídku květináčů a rostlin, které vám pomohou vytvořit vaše vysněné místo na čerstvém vzduchu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Prague CANDY a jeho autorem je Prague CANDY. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.